Góry w Bieszczadach czyli relaks

Góry w Bieszczadach tworzą 2 łańcuchy położone w obrębie Karpat na wschodzie kraju.Możemy wyodrębnić Bieszczady Wschodnie, które mieszczą się na zachodzie Ukrainy oraz Bieszczady Zachodnie usytuowane na obszarze Polski, Słowacji i Ukrainy. Najwybitniejszym wzniesieniem tych pierwszych jest Pikuj mierząca 1400 m n.p.m.. Z kolei Bieszczady Zachodnie szczycą się Tarnicą, mające aż 1346 metrów n.p.m. Karpaty wschodnie prezentują pięknie poprowadzone ścieżki dla turystów i stanowią schronienie dla rzadkich w naszym kraju gatunków fauny. Zatem są doskonałym pomysłem na wczasy na południu kraju wspólnie z rodziną.
bieszczady

Propozycja wypoczynku w górach bieszczadzkich

Bieszczadzkie góry oferują wiele kwater, można zająć miejsca w domach wczasowych a także drewnianych domkach bądź prywatnych kwaterach. Wszystkie nadają się na wakacje z dziećmi w górach. Z tego względu, że góry te nie są tak często wizytowane jak w przypadku zachodniej części Karpat, alternatyw jest całe mnóstwo w związku z tym łatwo zamówić odpowiednie lokum. Ciekawą propozycję prezentuje ośrodek www.zielonapolana.com.pl/pobyty_rodzinne.php.
szczyty górskie
Ośrodek Zielona Polana znajduje się na terenie Doliny Sanu w gminie Dubiecko. Do dyspozycji gości są drewniane chatki a także kwatery w hotelu. Dodatkowo w okolicy ośrodka wypoczynkowego znajduje się pole do rozłożenia a namiotu. Góralskie chatki są ciepłe i przytulne czyli doskonałe do spędzenia czasu w górach. Ośrodek wypoczynkowy odwiedzają również kolonie, dzięki czemu nasze dzieci będą miały z kim się zaprzyjaźnić podczas wspólnych wakacji w górach. Mało tego cała familia może również korzystać z rozrywki, jaką jest basen na terenie ośrodka wypoczynkowego. Opiekunowie mogą też zrelaksować się w saunie lub w czasie odprężającego zabiegu w gabinecie odnowy.
łąki

Rozrywki w Bieszczadach

Poza poznawaniem wspaniałych tras do marszu oraz tras rowerowych, góry bieszczadzkie dostarczają także wielu innych atrakcji. Znanym powszechnie szlakiem jest górzysty szlak beskidzki, choć tylko jego końcowy odcinek występujący w obrębie Bieszczadów. Bowiem zaczyna się od miasta Ustroń, położonego w niewielkiej odległości od Cieszyna. W obrębie Bieszczadów szlak ten rozciąga się od gminy Komańcza aż do wsi Wołosate. Jeśli zaplanujemy wakacje z dziećmi w górach, winniśmy choćby w pewnej mierze uwzględnić w swych planach ten budzący zachwyt szlak dla pieszych. Młodszych turystów na pewno zaintryguje muzeum na temat ciuchci w Dynowie oraz bardzo stary tunel kolejowy. Dodatkowo dzieci mogą wybrać się do Muzeum Dobranocek znajdującego się w mieście Rzeszów oraz obejrzeć Park Miniatur w Myczkowcach. Cała rodzina może się bawić z przejazdu kolejką leśną w Majdanie. Osoby są zainteresowani dziejami historii mogą zobaczyć bunkier z czasów II wojny światowej w mieście Strzyżów nad Wisłokiem a także muzeum na wolnym powietrzu w Sanoku. Wymieniono tylko część miejsc godnych polecenia , Karpaty Wschodnie to autentyczny ocean uciech, jakie podarują nam miłe obrazy, które będziemy wspominać.