Co na ścianę? Wybór jest prosty – oryginalny i naturalny korek.

Wykańczając czy remontując nasze mieszkania, często zastanawiamy się nad tym, co położyć na ścianie, aby wnętrze stało się niebanalne i zyskało niecodzienny design. Idealnym rozwiązaniem jest korek. Surowiec ten charakteryzuje się nie tylko doskonałą izolacyjnością, ale również stanowi idealny materiał dekoracyjny.
change na kork

Korek ścienny – zastosowanie

Korek ścienny to w 100% ekologiczny surowiec, który wprowadzi niecodzienny i wyjątkowy nastrój do pomieszczenia, w którym jest zastosowany. Idealnie sprawdzi się jako dekoracja ścian w salonach, kuchniach, łazienkach czy biurach. Można go montować na wszystkich powierzchniach, podkreślając naturalne walory tego niezwykłego surowca. Bogactwo i różnorodność wzorów oraz oryginalna faktura korków ściennych, czynią je znakomitym materiałem dekoratorskim, po który coraz częściej sięgają architekci wnętrz.

Niezwykłe właściwości korka ściennego

Korek ścienny, oprócz walorów estetycznych, posiada również szereg właściwości praktycznych. Korkowe produkty (boazeria korkowa, panele ścienne, okładziny korkowe) przede wszystkim zapewniają świetną izolację termiczną. Pomieszczenia w których zastosuje się korek, są zdecydowanie cieplejsze i przytulniejsze. Dzieje się to za sprawą niskiego współczynnika przewodzenia ciepła korka, która określana jest na poziomie 0,037 – 0,040 W/mK. Dzięki temu ciepło nie przenika przez ściany i pozostaje wewnątrz pomieszczenia, co przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Korek ścienny stanowi również doskonałą izolację akustyczną. Potrafi wytłumić niepożądane dźwięki, które przedostają się z zewnątrz do naszych mieszkań.
mapa swiata kork

Praktyczność i nowoczesność

Powierzchnia korka jest fabrycznie zabezpieczona warstwą wysokiej jakości wosku, który chroni go przed zabrudzeniami, tłuszczem oraz wodą. Po montażu od razu jest gotowy do użytkowania, nie wymaga żadnej dodatkowej impregnacji. Dzięki temu w szybki sposób zyskamy odmienione i nowoczesne wnętrze. Produkty korkowe są bardzo odporne na codzienne użytkowanie, a także na działanie czynników atmosferycznych. Zachowują swoje walory estetyczne i funkcjonalne, nawet po wielu latach użytkowania. Do utrzymania ich w czystości wystarczy stosować ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń.

Korek ścienny to niezwykła okładzina, która łączy w sobie zalety korka z innowacyjnym wzornictwem i bogatą kolorystyką. Dekoracyjny korek, w odróżnieniu od tradycyjnych okładzin ściennych, tworzy wewnątrz pomieszczeń wyjątkową atmosferę i oryginalny design. Różnorodność tego naturalnego produktu można znaleźć na https://cork24.co.uk/29-cork-boards cork boards. Warto pomyśleć o zastosowaniu korka w naszych wnętrzach, aby nadać im niecodziennego i naturalnego wyglądu, a przy tym uczynić je ciepłymi i przytulnymi.
kolorowy cork